News POLSKI BOX OFFICE: Nowy Spider-Man wyrwał pierwsze miejsce Minionkom - FilmPL
BoxOffice  |  20 Lipiec 2017 o 10:20  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Niestety nie było to dobre otwarcie. Mimo pierwszego miejsca oraz 120 tysięcy sprzedanych biletów, "Spider-Man: Homecoming" premierowy weekend może zaliczyć do nieudanych.

Wynik filmu "Spider-Man: Homecoming" świadczy o tym, że po pierwszej serii trzech części "Spider-Mana" z pierwszej dekady XXI wieku, widzowie nie są skorzy do oglądania człowieka pająka na dużym ekranie w innych odsłonach. Taki sam efekt był z dwoma częściami "Niesamowitego Spider-Mana", na który poszło jeszcze mnie osób.

Zwiastun "Spider-Man: Homecoming"


"Spider-Man: Homecoming" oraz sama postać Petera Parkera jest jedną ze słabszych postaci świata Marvel. Jedną z przyczyn są ciągłe zmieniany w historii Petera Parkera oraz wydarzeń, które bazują na komiksach z lat 60-70 tych. Nie pomógł nawet występ Iron Mana (w końcu trzeba było wyjaśnić, skąd Spider-Man ma taki kostium a nie inny - oczywiście sprawka Starka) oraz Kapitana Ameryki.

Ale wróćmy do rankingu Box Office.

Pojawienie się w kinach Spider-Mana na szczycie zestawienia spowodowało automatyczne przesunięcie wszystkich już wyświetlanych filmów w dół rankingu. Na drugim miejscu uplasowała się animacja "Gru, Dru i Minionki" , na którą wybrało się 104 tysiące osób. Po trzech tygodniach sympatyczne Żółte stworki, ich pana Gru wraz z bratem Dru zobaczyło 1 317 551 widzów. Jest to rewelacyjny wynik zaznaczmy po trzech weekendach wyświetlania.

Bardzo dobrze trzyma się w rankingu polski film "Volta" Juliusza Machulskiego. Na nową polską komedię kryminalną w ostatni weekend wybrało się 72 tysiące widzów, a łącznie obejrzał film już 265 tysięcy osób. Film ten miał najniższy wskaźnik spadku sprzedanych biletów, który był na poziomie 27%.

Zwiastun filmu "Volta"


W zestawieniu pojawiły się oprócz Spider-Mana jeszcze dwie nowości: animacja "Rock Dog. Pies ma głos!" (czwarte miejsce z 26 tysiącami sprzedanych biletów) oraz kolejna francuska komedia "Czym chata bogata!" (15,5 tysiąca oglądających).

Ostatnim w rankingu jest horror "To przychodzi po zmroku" zanotował bardzo słaby wynik na poziomie 9,5 tysiąca sprzedanych biletów, tym samym film już po drugim weekendzie wyświetlania powoli opuszcza zestawienie. O wyniku może również świadczyć fakt, że Polacy nie przepadają za horrorami...

Pełne zestawienie polskiego rankingu zobaczycie TUTAJ.

Jutro do polskich kin wchodzą: "Dunkierka", "Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film", "Paryż może poczekać", "21 x Nowy Jork" oraz "Alibi.com" .
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.

Gorące Wiadomości