News BOX OFFICE USA: Małpy opanowały amerykańskie kina - FilmPL
BoxOffice  |  18 Lipiec 2017 o 14:16  |  
komentarze: (0)
  |  
9 (1)
Amerykański Box Office podsumował miniony weekend w swoich kinach. Mamy kolejną masową rotację w pierwszej dziesiątce zestawienia. Na pozycji lidera uplasowała się nowość filmowa - trzecia część przygód przywódcy małp Cezara w "Wojna o planetę małp" . Film zarobił w premierowy weekend ponad 56 milionów dolarów (ponad dwa razy mniej niż w poprzedni weekend "nowy Spider-man").

Zwiastun filmu "Wojna o planetę małp"


Na drugie miejsce spadł poprzedni lider - "Spider-Man: Homecoming" . Nie to jest jednak zaskakujące. Zaskakujący jest gwałtowny spadek wpływów o ponad 62% w stosunku do premierowego weekendu. Film powiększył konto o 44 miliony dolarów.

Trzecie miejsce zajęła animacja "Gru, Dru i Minionki" . Film ten z tygodnia na tydzień traci jedną pozycję. W ostatni weekend wyświetlania film zarobił 19,3 miliona zielonych (w sumie 188 milionów $ na terenie USA).

Zwiastun animacji "Gru, Dru i Minionki"


"Baby Driver" w dalszym ciągu podąża swoją mocno spadkową ścieżką zarabiając 8,7 mln.$ w ostatni weekend. Film nie przypadł do gustu amerykańskim widzom. W sumie film zarobił zarobił zaledwie 73,1 miliona dolarów.

Zaskakująco dobry wynik zajęła komedia romantyczna "Choróbsko", która jeszcze poprzednio była poza pierwszą dziesiątką (na 12 miejscu). Tak duży wzrost był spowodowany wprowadzeniem filmu do większej liczby kin na terenie USA. Film zarobił w ostatni weekend 7,5 miliona dolarów a w sumie prawie 16 milionów.

Na szóstym miejscu uplasowała się niezniszczalna "Wonder Woman" . Po siedmiu tygodniach wyświetlania niesamowita kobieta nadal ma siłę by zarobić prawie 7 milionów dolarów - łącznie to już 380 milionów.

"Auta 3" oraz "Transformers: Ostatni Rycerz" powoli opuszczają zestawienie amerykańskiego Box Office.

Druga nowość w zestawieniu - horror "Wish Upon" w weekend otwarcia uplasował się na siódmym miejscu z 5,5 miliona dolarów na koncie. Ostatnie miejsce zajęła nie ma co ukrywać - słaba komedia "Dom wygranych" . Film do tej pory w USA zarobił zaledwie 23 miliony dolarów (film kosztował 40 mln.) - nic dodać nic ująć.

Zwiastun horroru "Wish Upon"


Pełne zestawienie BOX OFFICE USA za ostatni weekend zobaczycie TUTAJ.

W najbliższy weekend w USA zobaczymy dwa mocne filmy: "Dunkierka", "Valerian i miasto tysiąca planet" oraz "Girls Trip", "Landline", "Dwie kobiety" .
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.

Gorące Wiadomości